top of page

סטיספייר רוכשת את Fun Factory 😱

סטיספייר, שמזוהה עם ויברטורים יונקים במחירי רצפה, בולעת את Fun Factory המהפכנית בשלמותה. לכאורה אחלה, אז למה זה מציק לי כל כך

ויברטורים של סטיספייר (מימין) מול ויברטורים של פאן פקטורי (משמאל)
ויברטורים של סטיספייר (מימין) מול ויברטורים של פאן פקטורי (משמאל)

חברת סטיספייר, ענקית צעצועי המין מגרמניה, הודיעה כי היא רוכשת חברת צעצועי מין גרמניה אחרת, Fun Factory. הרכישה - או אולי יותר נכון לומר בליעה - כוללת את הפורטפוליו השלם של פאן פקטורי, כלל הפטנטים שהוציאה לאורך השנים, העיצובים, המותגים והמלאי הקיים של החברה. העסקה תצא לפועל ב-1 באוקטובר 2024.


סטיספייר הוקמה ב-2016 ובזמן הקצר שעבר הפכה לשם שגור כמעט בכל בית. החברה השתלטה על פלח השוק של ויברטור יונק, עם סטיספייר פרו 2 (שמאז יצאו לו דגמים עדכניים יותר), שנועד להוות תחרות ישירה במחיר נמוך, לויברטור היונק המוביל של חברת הפרימיום וומנייזר. בתחילת דרכה, וומנייזר אף תבעה את סטיספייר בטענה שזו גנבה והפרה פטנטים הקשורים לטכנולוגיית סחרור אוויר - אותה טכנולוגיה שיוצרת את תחושת היניקה. באופן אירוני, בשנה האחרונה סטיספייר היתה זו שתבעה חברת פרימיום אחרת, LELO השבדית, בטענה שללו העתיקה וגנבה ממנה פטנטים.

כיום יש לסטיספייר מאות דגמי צעצועי מין, כולל אנאליים ומזכוכית, ונראה שהיא שמה לה למטרה להפוך את התחום למיינסטרים (שזה לא דבר רע).


ויברטורים צבעוניים של Fun Factory. מקור: וויקימדיה
ויברטורים צבעוניים של Fun Factory. מקור: וויקימדיה

לעומתה, Fun Factory ותיקה הרבה יותר: היא קיימת כבר מ-1996, והיא חברת פרימיום פורצת דרך בתחומים רבים. פאן פקטורי היתה הראשונה להוציא ויברטורים צבעוניים, ולא רק בצבעי בז', היא הראשונה לייצר דילדו שלא נראה כמו פין ריאליסטי ולדברי החברה היא גם הראשונה להמציא טעינת USB מגנטית. מה שיותר חשוב - היא הראשונה להשתמש בסיליקון בדרגה רפואית עבור צעצועי מין. העיצובים הצבעוניים והכיפיים של החברה תרמו לא מעט להסרת הטאבו מהתחום, וזה כנראה משהו שיש לה במשותף עם Satisfyer (זה, והעובדה ששתיהן מגרמניה).

פאן פאקטורי מקדמת את עצמה בתקופה האחרונה באמצעות ויברטורי Pulsators ("ויברטור למעלה למטה" שנע בגוף ללא צורך שיחזיקו אותו - אם הנושא מעניין אותך, כאן ניתן לקרוא כיצד לבחור ויברטור "פועם"), ובאמצעות Slowgasm - ההבטחה שהוויברטורים שלה מובילים לאורגזמה איטית, ארוכה ואיכותית, במקום לאורגזמה הכי מהירה כפי שצעצועי מין רבים אחרים מתהדרים.


באופן אישי, אני לא שמחה על הרכישה, משתי סיבות: ראשית, סטיספייר היא חברה שמתמחה במוצרים חיצוניים, ואילו אלו שנכנסים לגוף פחות אהובים עלי באופן אישי - בעיני הסיליקון היה נוקשה, ומשהו בעיצוב לא היה מדויק; לעומת זאת פאן פקטורי היא חברה שרוב מוצריה נועדו להכנס לגוף, ובהתאם לכך, היא משתמשת בסיליקון רך, נעים ומלטף - שהוא אחת הסיבות לכך שמדובר במוצרים בעלי תג מחיר יקר, שממש לא תואם את תווית מחירי הרצפה שסטיספייר מקדמת (כך שאפשר לנחש שבעקבות המכירה, איכות המוצרים תרד לאורך זמן).


מעבר לכך, סטיספייר נתפסת בעיני כחברה ביצועיסטית: היא לוקחת משהו קיים ומנגישה אותו להמונים באופן יעיל, כמו הדפס של ציור מפורסם שנמכר לעייפה בחנויות מזכרות. פאן פקטורי, לעומתה, היא חברה יצירתית - אולי לא תמיד, ואולי יש חברות משוכללות ומוצלחות ממנה (למשל, טכנולוגית או בביצוע הסופי), עם זאת מה שמניע אותה הוא להמציא, לשנות, להוסיף. הייתי מעדיפה שזה יהיה הפוך: שהחברה שמוסיפה, החברה שעומלת קשות לייצר תוכן, תהיה זו שמתוגמלת ורוכשת את החברה שעושה עוד מאותו הדבר. ואולי הגיע הזמן לאוורר את הסטיספיירים שהחזרתי למגירה...


0 תגובות

Comments


bottom of page